Wycieczka na Hel – 2018

Wycieczka na Hel – 2018

W dniu 20 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Sylwią Janicką, Martą Prosińską-Żydyk oraz Panem Dariuszem Nawrockim, wybrali się na wycieczkę do Helu. Wycieczka była nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe.

Uczniowie zwiedzili m.in. latarnię w Rozewiu i towarzyszące jej wystawy, Muzeum Obrony Wybrzeża, Fokarium, 31 Baterię im. Heliodora Laskowskiego.

Kolejną atrakcją była przejażdżka melexami po Helu oraz rejs statkiem „Kapitan Morgan”.

Po obiedzie w restauracji „Stara Wędzarnia” zmęczeni, ale szczęśliwi ruszyli w drogę powrotną do Leśnic.

 

Stowarzyszenie i Sołtysi dla komunikacji miejskiej

Stowarzyszenie i Sołtysi dla komunikacji miejskiej

Z inicjatywy naszego stowarzyszenia i sołtysów powstała koncepcja rozszerzenia rozkładu jazdy Zakładu Komunikacji Miejskiej o miejscowości: Dziechlino, Leśnice i Pogorzelice. Przy współpracy
i zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać blisko 200 podpisów pod tym projektem. Pismo zawierające prośbę o uwzględnienie naszych wsi w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej skierowaliśmy do:

  1. Urzędu Miejskiego w Lęborku,
  2. Urzędu Gminy Nowa Wieś Lęborska,
  3. Zakładu komunikacji Miejskiej w Lęborku.

Alternatywa w postaci autobusu dojeżdżającego do Lęborka, byłaby dużym ułatwieniem i oszczędnością czasu dla uczniów szkoły i nie tylko.

Liczymy na przychylność władz samorządowych dla naszej inicjatywy i bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które nam pomogły.